Damian Wojciński: Jazdonowie zdobyli Śnieżnik


W dniach 16-17 września 2006 roku odbył się I Rajd Wojcińskich, zwany I Dniami Lajtowymi z Rodziną Wojcińskich. 16-osobowa grupa w ciągu 2 dni przeszła spory kawałek (około 50 km) Masywu Śnieżnika, począwszy od sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej, przez Czarną Górę, na której znajduje się wieża widokowa, do schroniska pod Śnieżnikiem, a na drugi dzień - po wejściu na szczyt Śnieżnika - przez Mały Śnieżnik i Trójmorski Wierch aż do Międzylesia. Choć pod koniec niektórych bolały już nogi, wierzymy, że warto było spędzić te kilka dni w otoczeniu coraz bardziej jesiennych gór, w gronie rodziny oraz nowych i starych znajomych :)

Impreza odbyła się pod patronatem Klubu Górskiego Sowa - nieformalnego stowarzyszenia, które powstało zimą 2004 roku, a którego idea zrodziła się właśnie w schronisku pod Śnieżnikiem. Prezesem Klubu jest nowy członek naszej jazdonowskiej rodziny - Damian Wojciński, który wychowywał się w Nowej Rudzie, w Górach Sowich. Oprócz wędrówek po polskich górach Damian miał okazję również do zdobycia szczytów włoskich (m.in. najwyższy szczyt Apenin: Corno Grande 2912 m n.p.m.), słoweńskich (najwyższy szczyt Słowenii: Triglav 2864 m n.p.m.) czy austriackich (najwyższy szczyt Austrii w Taurach Wysokich: Grossglockner 3798 m n.p.m.). Ideą Klubu jest propagowanie aktywnego górskiego wypoczynku i szacunku do gór, które tak wiele mogą nas nauczyć.

Wrześniowa wyprawa była częścią projektu "Magiczne Koło Kotliny Kłodzkiej", który obejmuje przejście wszystkich pasm górskich i wzgórz okalających Kotlinę, począwszy od Masywu Śnieżnika poprzez Góry Bialskie, Bardzkie, Sowie, Wzgórza Włodzickie i Wyrębskie, Góry Stołowe, Orlickie i Bystrzyckie.

Wszystkich chętnych na górskie wędrówki i do spędzenia z nami sylwestrowej nocy serdecznie zapraszamy! Kontakt pod numerami telefonów: 061 66 33 107 (nr domowy) lub 604 937 824 (Damian), a także pod adresami mailowymi: m.wojcinska@wp.pl, damianw@amu.edu.pl. Rozpoczęliśmy także tworzenie naszej nowej strony internetowej, do której podajemy link: Klub Górski Sowa